Szybkie czytanie, by Twoje dziecko było najlepsze w szkole

Edukacja szkolna to nie bułka z masłem i chyba każdy uczeń może przyznać słuszność tej tezie. Wciąż zwiększająca się ilość materiału do nauki sprawia, że niejednokrotnie zarówno dzieci, jak i ich rodzice mają ochotę rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady… Młodzi studenci często, i nie ma w tym absolutnie niczego dziwnego, nie wyrabiają się z ilością materiału do opanowania. Jak nadążyć z tym całym natłokiem nauki, a dodatkowo – czy możliwe jest bycie najlepszym w klasie?

Mimo że ilości nauki nie ubywa, a z każdym dniem przybywa, to nauczyciele nie idą swoim uczniom na rękę. I każdy z nich wymaga od nich jednakowo wiele. A niejednokrotnie aż za dużo. I przez to dzieci, zamiast w pełni zrozumieć materiał, muszą uczyć się go na pamięć, jak modlitwy… i nie raz rozwiązywać zadania po nocach. Sama wiesz, ile razy Twoje dziecko dostawało złą ocenę, bo nie dało rady nauczyć się perfekcyjnie na każdy przedmiot… i przez to wracało smutne ze szkoły. Na szczęście nie musi tak być – powiemy Ci co zrobić, żeby Twoje dziecko było klasowym, a nawet szkolnym orłem!

Szybkie czytanie – szybsza nauka

Dzieci w wieku szkolnym mają do przeczytania niezliczoną ilość lektur i treści podręczników. No i, oczywiście, muszą nie tylko je przewertować, ale przede wszystkim zrozumieć ich treść. Przez ten cały natłok często nie wyrabiają się z przerobieniem wszystkiego, co powinny – i rzecz jasna mogą zapomnieć o czasie na własne rozrywki. Dzięki nauce szybkiego czytania podarujesz swojemu dziecku dwie rzeczy – pełne zabawy dzieciństwo i palmę pierwszeństwa nie tylko w klasie, ale i szkole!

Nauka szybkiego czytania pozwoli Twojemu dziecku przyswajać każdy materiał 2x szybkiej już po tygodniu. A może nawet szybciej, bo dzieci maja niezwykle chłonne umysły. Specjalnie opracowane ćwiczenia poszerzają pole widzenia, co umożliwia zauważanie za jednym spojrzeniem dużo więcej teksu.

Ćwiczenia poszerzające pole widzenia sprawiają, że już po 7 dniach Twoje dziecko jest w stanie czytać każdą stronę 2x szybciej. Po ukończeniu całego kursu, będzie mogło powiększyć tempo nawet 12x. Pomyśl, jak szybko pójdzie mu nauka i rozwiązywanie domowych zadań. I z każdego przedmiotu będzie mógł bez problemu być zawsze perfekcyjnie przygotowany. A co ważniejsze – zyska mnóstwo czasu na… bycie po prostu dzieckiem.

Zastanawiasz się teraz pewnie, po co ma czytać 12x szybciej, skoro nic z tego nie zrozumie? Otóż nie, jest dokładnie odwrotnie. Podczas ćwiczeń Twoje dziecko poszerzy pole widzenia, ale nie tylko. Rozwijanie narządu wzroku jest równoczesne z poszerzaniem percepcji umysłowej. To znaczy, że Twoje dziecko będzie przyswajać materiał w tym samym tempie, w którym go przeczyta. Dlatego masz pewność, że podczas nauki zrozumie dokładnie każde zdanie, które przeczyta. Chcesz wiedzieć więcej? Przekonaj się, jak działa kurs szybkiego czytania.

Jak poprawić pamięć u dziecka?

W czasie edukacji nie wszystko da się zrozumieć – niektóre rzeczy trzeba po prostu zapamiętać. Nowe wzory matematyczne, ważne daty historyczne, angielskie słówka czy fabułę lektury – takie rzeczy po prostu należy wkuć, nie ma innej rady. Jak jednak jednego dnia zapamiętać tyle ważnych informacji w taki sposób, żeby nie uleciały z głowy wraz z końcem nocy?

Rozwiązaniem jest pobudzenie mózgu, aby działał na najwyższych obrotach. A najlepiej zintensyfikowanie do wytężonej pracy jego obu półkul. Dlaczego? Ponieważ lewa odpowiada właśnie za zapamiętywanie, a prawa za kreatywność. Podczas nauki pierwsza z nich jest zmuszona do pracy, druga zaś… nudzi się. Tak więc ,,szuka” sobie zajęcia, podsuwając barwne historie i skutecznie dekoncentrując skupioną na przyswajaniu informacji lewą półkulę, więc nauka nie idzie zbyt efektywnie.

Synchroniczna praca obu z nich pozwala trwale przyswoić materiał, który dzięki prawej półkuli staje się… zobrazowany w naszych myślach. I na trwałe przyswojony do pamięci. Ćwiczenia rozwijają także koncentrację, dzięki czemu Twojemu dziecku będzie łatwiej skupić się na przyswajanej treści. Regularne ćwiczenia mózgu pobudzą go rozwoju, wytwarzając więcej połączeń neuronowych i szarych komórek. Dzięki temu Twoje dziecko może zapamiętywać nawet 8x szybciej wszystkie informacje!

Szybkie czytanie dla lepszej koncentracji

Chyba każdy wie, że większość dzieci to wulkany energii. Mają 1002 pomysły na minutę, wszędzie ich pełno, wszystko chcą wiedzieć. Bardzo łatwo się dekoncentrują, znajdując coraz to nowsze obiekty zainteresowań. Nic więc dziwnego, że nie jednego ucznia wołami nie można zaciągnąć do nauki, a jak już się uda to… nie może się na niej skupić.

Problemy z koncentracją czy skupieniem się podczas nauki nie są niczym dziwnym u dzieci. Przyznać należy, że jest to dość nurzące zajęcie, szczególnie gdy trzeba nauczyć się czegoś na pamięć – ,,fascynującego” procesu mitozy czy Inwokacji Pana Tadeusza (nie ujmując, oczywiście, genialności całego dzieła).

Nauka szybkiego czytania sprawia, że nauka przestaje być męką, a zaczyna być prosta i szybka. Ćwiczenia zawarte w kursie polepszają koncentrację, dzięki czemu dzieci potrafią bez problemu skupić się na wykonywanej czynności – nawet tej najbardziej nurzącej.

Zestawy zadań zostały tak skonstruowane, aby zmusić do wytężonej pracy obie półkule mózgu, które zaczną pracować jednocześnie. Dzięki temu dziecko zacznie w pełni koncentrować się na wykonywanych czynnościach, nie rozpraszając się niczym innym. To sprawi, że zacznie nie tylko uzyskiwać lepsze wyniki w szkole, ale przyswojona nauka zostanie mu w pamięci na długi czas. Przekonaj się, jakie to proste – kliknij tu by dowiedzieć się więcej.

Kurs szybkiego czytania nie tylko ułatwi Twojemu dziecku naukę, umożliwiając osiągnięcie lepszych wyników w szkole. Pozwoli mu także zaoszczędzić wiele czasu, który będzie mógł przeznaczyć na własne rozrywki. Zwiększona szybkość nauki i zapamiętywania nowych informacji sprawi też, że Twoje dziecko bez problemu osiągnie najlepsze wyniki w klasie, a nawet szkole – a Ty pękniesz z dumy jako mama małego geniusza.

Powiązane wpisy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny publicznie.