Quick Eye – dowiedz się, jak działa interaktywne narzędzie do nauki szybkiego czytania

Kurs szybkiego czytania Quick Eye jest nie tylko prosty w obsłudze, ale też bardzo przystępny. Zawarte w nim ćwiczenia mają za zadanie poszerzyć Twoje pole widzenia oraz usprawnić funkcjonowanie Twojego mózgu, który zacznie być bardziej chłonny i analityczny. Poniżej przedstawimy Ci, jak to wygląda w praktyce.

1. Instalacja programu

Aby zainstalować kurs szybkiego czytania, nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt ani zaawansowane oprogramowanie. Wystarczy jedynie dostęp do internetu, abyś mógł rozpocząć naukę.

Po zainstalowaniu i otworzeniu programu masz do wyboru kilka opcji:

 • Rozpoczęcie kursu;
 • Wybór ćwiczeń;
 • Kompendium wiedzy;
 • Test szybkości czytania.

Tak rozbudowana struktura programu umożliwia Ci nie tylko odbycie kursu na trzech poziomach trudności, ale także sprawdzenie swoich umiejętności przed kursem i wykonywanie wielu ćwiczeń indywidualnie, w ramach polepszenia swoich umiejętności.

2. Przystąpienie do kursu szybkiego czytania

Kurs szybkiego czytania podzielony jest na 3 stopnie trudności: łatwy, średni i trudny. Na każdym z tych etapów masz do wykonania 30 lekcji.

Każda z nich składa się z trzech różnych ćwiczeń, które mają na celu:

 • Zrelaksować Cię, rozluźniając nerwy wzroku i umysł – pomoże Ci to przygotować się do konkretnych ćwiczeń;
 • Wspomóc Twoją koncentrację, pamięć i refleks– ćwiczenia opracowane są tak, aby polepszyć Twoją percepcję. Dzięki nim aktywujesz do pracy neurony w korze mózgu, polepszając jego sprawność;
 • Usprawnić Twoje czytanie ze zrozumieniem– zestaw ćwiczeń ma za zadanie stopniowo poszerzać Twoje pole widzenia, abyś mógł sukcesywnie zauważać więcej tekstu. Tym samym ćwiczysz mózg, który zmuszony jest nadążyć za przyjmowanym przez oczy obrazem i ze zrozumieniem go odbierać.

Po poprawnym wykonaniu ćwiczeń z każdej lekcji, mózg zaczyna zapełniać się na zielony kolor. Jeżeli cały pokryje się tym odcieniem to oznacza, że zaliczyłeś całą lekcję.

Każda z lekcji zwieńczona jest testem sprawdzającym umiejętności. Składa się on z trzech ostatnich ćwiczeń, które wykonywałeś podczas całej lekcji. Test polega na tym, abyś wykonał jak najwięcej powtórzeń każdego z wcześniejszych zadań – dzięki temu przekonasz się, jak rozwinąłeś swoje umiejętności koncentracji, spostrzegawczości i refleksu.

Kolejnym etapem jest test szybkości czytania. Dzięki niemu możesz po każdej odbytej lekcji monitorować swój postęp w prędkości przyswajania tekstu. Aby wynik był miarodajny warto, abyś zapisywał wszystkie dotychczasowe rezultaty.

Każda następna lekcja jest odpowiednio trudniejsza od poprzedniej. Wszystkich jest łącznie aż 90, ponieważ każda kolejna jest tylko niewiele cięższa od poprzedniej. Różnice w stopniu trudności następujących po sobie lekcji są nieduże, ponieważ mózg nie lubi nagłych zmian, do których ciężko mu się przystosować – nieznaczne różnice pozwalają na efektywniejsze polepszenie jego wydolności.

3. Zwiększaj swoje postępy dzięki indywidualnym ćwiczeniom

Przed każdą lekcją możesz wykonać zadania indywidualne, które pomogą Ci przygotować się do każdej lekcji i pozwolą znacznie zwiększyć Twoje umiejętności. Do wyboru masz trzy rodzaje ćwiczeń na trzech stopniach trudności. Zadania są podzielone na 3 kategorie: koncentracja, rozluźnienie i czytanie. W każdym wariancie dostępnych jest 30 różnych ćwiczeń. Ich łączna liczba wynosi aż 270 – 90 ćwiczeń dla poziomu łatwego, średniego i trudnego.

Ćwiczenia możesz wykonywać nieskończoną ilość razy – przed każdą lekcją lub po niej, jeżeli uznasz, że jest dla Ciebie za trudna. Im więcej ich zrobisz, tym szybciej osiągniesz pożądane efekty.

Ćwiczenia na koncentrację

30 różnych ćwiczeń na trzech stopniach trudności ma za zadanie poprawić twoją koncentrację. Dzięki nim zaczniesz bez wysiłku w pełni skupiać się na wykonywanych obowiązkach, a przez to realizować je szybciej i bardziej efektywnie.

Ćwiczenia te aktywują do wytężonej pracy obie półkule mózgu, dlatego zaczniesz być bardziej spostrzegawczy i zaczniesz w błyskotliwy sposób znajdować rozwiązania różnych problemów. Dzięki ćwiczeniom poprawisz swoją pamięć, a także rozwiniesz logiczne i analityczne myślenie.

Wszystko dzięki temu, że intensyfikujesz do działania obie półkule mózgu, które ściśle ze sobą współpracują. Stąd też możliwe jest poprawienie swojej sprawności intelektualnej. Spośród licznych ćwiczeń znajdziesz zadania na:

 • Spostrzegawczość;
 • Kreatywność;
 • Precyzję;
 • Zapamiętywanie;
 • Refleks;
 • Skupienie.

Dzięki nim obie półkule mózgu zaczną lepiej ze sobą współpracować, co przyniesie wymierne korzyści w wydajności Twojego mózgu.

Ćwiczenia na rozluźnienie

30 ćwiczeń na rozluźnienie dostępnych jest na trzech stopniach trudności. Mają one za zadanie zrelaksować Twój mózg i przygotować go do treningu. Opracowane zadania mają też na celu odprężyć Twoje oczy i poszerzyć pole widzenia.

Dzięki rozluźnieniu gałki ocznej nie tylko poszerzysz swoje pole widzenia, ale także rozwiniesz spostrzegawczość. Za sprawą regularnych ćwiczeń już w krótkim czasie zaczniesz zauważać więcej i szybciej spostrzegać obiekty w większym zakresie Twojego wzroku.

Opracowane ćwiczenia rozluźniające pozwolą Ci:

 • Poprawić spostrzegawczość wzrokową;
 • Polepszyć szybkość reakcji oka;
 • Poszerzyć pole widzenia;
 • Poprawić pamięć wzrokową.

Dzięki zadaniom Twoje oko stanie się bardziej rozluźnione, przez co zacznie zauważać więcej w dużo większym zasięgu.

Ćwiczenia na czytanie

Zestaw 30 ćwiczeń na trzech poziomach trudności został opracowany w taki sposób, aby przyspieszyć tempo Twojego czytania. Ponadto ćwiczenia te poprawią Twoją spostrzegawczość oraz przystosują mózg do odbierania nowych bodźców, których celem jest powiększenie jego wydajności.

Dzięki zestawowi ćwiczeń wzrośnie Twoja zdolność szybszego czytania tekstu, a także jego rozumienia. Zadania te przystosują Twój mózg do szybkiego tempa odbierania informacji wzrokowych i zsynchronizują odbiór z przetwarzaniem obrazu.

Wśród zadań na czytanie znajdziesz ćwiczenia z pozamienianymi, błędnymi lub brakującymi literami, czytanie tekstu od tyłu i wiele innych. Ich celem jest:

 • Polepszenie Twojej spostrzegawczości;
 • Udoskonalenie umiejętności przewidywania;
 • Poprawa tempa czytania;
 • Poprawa koncentracji.

Dzięki zestawowi ćwiczeń z trzech różnych sekcji polepszysz swoje dotychczasowe umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, pamięć, koncentrację oraz intensyfikujesz do działania obie półkule mózgu. Regularnie wykonywane ćwiczenia sprawią, że już po krótkim czasie odczujesz różnicę – łatwiej będzie Ci skupić się na zadaniach, zaczniesz szybciej czytać i zapamiętywać informacje.

4. Zbiór wiedzy i ciekawostek – kompendium

Po zainstalowaniu programu otrzymasz dostęp do kompendium wiedzy. Znajdziesz tam praktyczne informacje na temat kursu, pomocne wskazówki odnośnie przygotowania do ćwiczeń oraz ich realizacji. Uzyskasz także wgląd do różnego rodzaju ciekawostek na temat ludzkiego oka i mózgu oraz ich wspólnego funkcjonowania.

W kompendium wiedzy znajdziesz informacje o tym, czym dokładnie jest fotograficzne czytanie, a także dlaczego warto nabyć tę umiejętność. Z artykułów poznasz tajniki funkcjonowania ludzkiego umysłu i dowiesz się, jak wiele daje dostarczanie mu ciągłych bodźców. Przekonaj się, jak wiele zawdzięczysz umiejętności szybkiego czytania.

5. Sprawdź prędkość swojego czytania w każdym momencie

Zamawiając kurs otrzymasz także stały dostęp do testu szybkiego czytania. Dzięki temu będziesz mógł w dowolnym momencie sprawdzić swój postęp w nauce i poznać realne wyniki.

Test polega na przeczytaniu fragmentu tekstu oraz wykonaniu krótkiego testu sprawdzającego, ile informacji z niego zapamiętałeś. W podsumowaniu dowiesz się:

 • Ile słów na minutę przeczytałeś;
 • le stron w godzinę jesteś w stanie przeczytać;
 • Ile znaków na minutę przeczytałeś;
 • Ile procent tekstu zrozumiałeś;
 • Jak szybko wykonałeś test;
 • Na ile pytań zdołałeś odpowiedzieć poprawnie.

Quick Eye to niezawodny interaktywny kurs szybkiego czytania. Dzięki niemu zdobędziesz wiele pożytecznych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w życiu codziennym oraz zawodowym. Zamów już dziś i przekonaj się sam, jak interaktywny kurs szybkiego czytania Quick Eye zmieni Twoje życie na lepsze.