Jak skutecznie poprawić pamięć? 5 unikalnych korzyści szybkiego czytania

Mózg to wspaniały narząd, dzięki któremu możemy funkcjonować – jeść, oddychać, przełykać ślinę czy podrapać się po łydce. Jak każdy inny organ potrzebuje bodźców z zewnątrz, aby rozwijać się i utrzymać swoją sprawność. Dlatego każda nowa umiejętność, której się uczymy, jest doskonałym treningiem naszego umysłu. Czy chcesz poznać metodę, która nie tylko polepszy Twoją pamięć i poszerzy możliwości poznawcze Twojego mózgu, ale także utrzyma go w niezawodnej formie?

Neurolodzy jednogłośnie twierdzą, że mózg wymaga ciągłego pobudzania do działania. Jeżeli chcemy, żeby funkcjonował bez zarzutów, należy rozpocząć jego trening! Choć nauka szybkiego czytania wydaje się mało pożyteczną umiejętnością, to jednak jest niezawodnym sposobem na utrzymanie umysłu w idealnej kondycji! Poznaj 5 powodów, dla których warto rozpocząć naukę szybkiego czytania już dziś.

Szybkie czytanie – dlaczego jest zbawienne dla mózgu?

Działanie mózgu możemy porównać do mięśni sportowca, który regularnie chodzi na trening. Wraz z kolejnymi, regularnymi ćwiczeniami rośnie nie tylko obwód jego bicepsa czy łydki. Nabywa też większej sprawności – po tygodniu intensywnych treningów jest w stanie podnieść 70-kilogramową sztangę, a nie 50-cio jak na początku.

Z mózgiem jest podobnie. Jeżeli zadbamy o regularne pobudzanie go bodźcami z zewnątrz, możemy mieć pewność, że wytworzy się więcej połączeń neuronowych. Dlatego z każdym dniem umysł będzie działał lepiej, a nawet szybciej. Zaktywowane do pracy obszary mózgowe sprawią, że pamięć, koncentracja i percepcja wzrośnie, co przełoży się na lepszą spostrzegawczość i zdolności intelektualne.

Szybkie czytanie, czyli większa spostrzegawczość

Jedną z najlepszych metod na trening mózgu jest kurs szybkiego czytania. Dzięki regularnym ćwiczeniom nauczysz się czytać więcej słów na minutę. Jak taka umiejętność przekłada się na poprawę pracy mózgu?

Za sprawą regularnych treningów nasz wzrok zaczyna obejmować coraz to więcej słów za jednym razem. Ponieważ oczy, tak jak każdy inny narząd, są ściśle związane z mózgiem, umysł jest zmuszony przetworzyć więcej informacji za jednym spojrzeniem.

Dzięki temu rozwiniesz swoją spostrzegawczość. Żeby to sprawdzić, weź do ręki dowolne zdjęcie i popatrz na nie przez sekundę. Ile szczegółów zdążyłeś wyłapać? Dopiero spoglądając drugi raz zauważysz, że Krysia ma na sobie zieloną bluzkę, a obłoki na niebie układają się w kształt kury.

Nauka szybkiego czytania sprawi, że już za pierwszym razem zaczniesz widzieć to, co zauważyłbyś dopiero po dokładniejszej obserwacji. Dzięki regularnym treningom Twój mózg z dnia na dzień zacznie rejestrować więcej szczegółów za pierwszym spojrzeniem. Taka umiejętność może przynieść wymierne korzyści w pracy analitycznej lub… grach ze znajomymi!

Już dziś rozpocznij trening z kursem szybkiego czytania i poznaj jego unikalne korzyści – kliknij tu, by dowiedzieć się więcej.

Szybkie czytanie na zwiększenie IQ

Przez wiele lat naukowcy twierdzili, że iloraz naszej inteligencji jest niezmienny i kształtuje się w dość wczesnym wieku rozwojowym. Przez iloraz inteligencji, czyli intelekt, rozumiemy ogólną zdolność człowieka do przyswajania informacji i wykorzystywania jej w praktyce, a także efektywność w rozumieniu otaczającego świata i radzenia sobie w rzeczywistości.

Oznacza to, że bez inteligencji żadna jednostka nie byłaby w stanie samodzielnie funkcjonować w świecie i wykorzystywać zdobyte umiejętności i wiedzę. Tak więc można śmiało stwierdzić, że nasze powodzenie w szkole lub pracy w główniej mierze zależy od intelektu, nie zaś od ilości posiadanych informacji. Mówiąc precyzyjnie, Twój awans w pracy w największym stopniu uzależniony jest od Twojej sprawności intelektualnej, tak samo jak oceny Twojego dziecka.

Na iloraz inteligencji wpływa szereg czynników, które w dużym stopniu są naturalnymi predyspozycjami. Dlatego kiepsko by było, gdybyśmy z wiekiem nie mogli wpłynąć na to, jakie mamy IQ. Wydaje się wręcz nieprawdopodobne, że nie mamy na to wpływu, prawda?

Badania naukowe z 2008 roku na szczęście obaliły tę tezę. Udowodniono wówczas, że w każdym wieku mamy wpływ na nasz iloraz inteligencji, który może zarówno wzrosnąć, jak i zmniejszyć się. Co zrobić, aby nie dopuścić do spadku IQ, a polepszyć swój wynik?

W tym samym roku udowodnione zostało, że na poprawę naszego intelektu wpływają ćwiczenia mózgu, które pobudzają do działania neurony. Te zaś są bezpośrednio związane z naszą inteligencją. Dlatego im więcej mówimy lub czytamy, tym bardziej intensyfikujemy neurony, a te stopniowo powiększają iloraz naszej inteligencji.

Nauka szybkiego czytania z każdym kolejnym treningiem intensywniej pobudza neurony. Dlatego już w krótkim czasie możesz zwiększyć swój iloraz inteligencji, a tym samym powiększyć możliwości poznawcze, analityczne i wykorzystywania wiedzy oraz umiejętności w praktyce.

Nauka szybkiego czytania do lepszego zapamiętywania informacji

Umiejętność szybkiego czytania wpływa też bezpośrednio na szybkość przyswajania informacji. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ zaczniesz w pełni koncentrować się na swoim zadaniu, a Twój mózg nie będzie rozpraszał się czynnikami z zewnątrz.

Za zapamiętywanie odpowiada nasza lewa półkula – prawa z kolei odpowiedzialna jest za kreatywność. Kiedy próbujemy się uczyć, lewa półkula intensywnie pracuje. Jednak co ma w tym czasie robić prawa? Ponieważ nie dostarczasz jej bodźców, ona sama zaczyna sobie szukać zajęcia, podsuwając Ci barwne obrazy lub historyjki. Co bardzo przeszkadza w efektywnej nauce.

Dzięki nauce szybkiego czytania zaczniesz szybciej zapamiętywać różne informacje z wielu powodów:

  • Zaczniesz szybciej czytać bez utraty rozumianego tekstu;
  • Ćwiczenia ułatwią Ci koncentrację, która wpływa na efektywność zapamiętywania;
  • Rozwiniesz swoją spostrzegawczość, dlatego wiele rzeczy zaczniesz zauważać już za pierwszym spojrzeniem;
  • Trening pobudzi do pracy Twoje neurony, które wpływają na zwiększenie chłonności mózgu.

Kurs szybkiego czytania został opracowany w taki sposób, aby dostarczać stałych bodźców Twojemu mózgowi. Te zaś w znaczący sposób pobudzają go do działania, dzięki czemu staje się bardziej podatny na przyswajanie informacji i transportowanie ich do pamięci długotrwałej.

Pobudź swoją kreatywność z kursem szybkiego czytania

Jak wiadomo mózg dzieli się na dwie części – półkulę prawą oraz lewą. Pierwsza z nich odpowiedzialna jest za kreatywność, myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię, a także zdolności artystyczne. Dodatkowo prawa półkula odpowiada za intuicję, mimikę i emocje – między innymi ona decyduje o egzaltowanym zachowaniu niektórych osób.

Z kolei lewa półkula jest odpowiedzialna za umiejętność logicznego i analitycznego myślenia, procesy rozumowania, programowanie motoryczne i funkcje językowe. Odpowiada również za mowę i czytanie oraz ich rozumienie. Podsumowując, prawa półkula jest bardziej aktywna u osób twórczych, natomiast lewa u analitycznych i precyzyjnych.

Ćwiczenia zawarte w kursie szybkiego czytania, intensyfikują do działania także prawą półkulę. Trening został tak skonstruowany, aby pobudzać wyobraźnię. Ta z kolei wpływa na budowanie ciągu skojarzeniowego, co z znacznym stopniu przyczynia się do efektywniejszego zapamiętywania.

Aktywacja prawej półkuli podczas ćwiczeń sprawi, że zaczniesz myśleć bardziej kreatywnie i nieszablonowo – możesz dzięki temu zaskoczyć swojego szefa, ukochaną lub syna.

Lepsza wyobraźnia przyda Ci się w wielu czynnościach, na przykład przy czytaniu książek. Kliknij tu by przekonać się, jak umiejętność szybkiego czytania umili odbiór 4 różnych rodzajów powieści.

Szybkie czytanie w trosce o Twoje oczy

Każdy wie, jak ważny jest wzrok. Dlatego bardzo dużo osób w panice biegnie do okulisty, gdy zauważy choć niewielkie pogorszenie się widzenia. I słusznie – wady narządu wzroku postępują bardzo szybko, a nieleczone mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian, a w konsekwencji nawet utraty wzroku.

Oczy niemal nigdy nie odpoczywają. Szczególnie wytężone są u osób pracujących przy komputerze lub czytających wiele książek i dokumentów. Ci zaś najczęściej nie rozstają się z kroplami nawilżającymi, a 85% z nich nosi szkła korekcyjne.

Nauka szybkiego czytania znacząco zmniejsza wysiłek oczu podczas pracy. Dzięki specjalnie opracowanym treningom już po niedługim czasie zaczniesz łapać wzrokiem więcej tekstu – co usprawni Twoją pracę. Zaczniesz pracować szybciej, a dzięki temu przestaniesz przemęczać swoje oczy.

Dodatkowo kurs ćwiczy narząd wzroku, co sprawia, że nie tylko poszerzysz pole swojego widzenia. Przyczyniają się także do akomodacji narządu wzroku – to znaczy, że Twoje oko zacznie lepiej się przystosowywać do wyraźnego widzenia z różnych odległości. Jest to szczególne zbawienne dla osób cierpiących na astygmatyzm.

Kurs szybkiego czytania Quick Eye by móc więcej

Quick Eye to regularne ćwiczenia, które otwierają nowe możliwości w interpretacji rzeczywistości wokół Ciebie. Kurs szybkiego czytania zwiększa się nie tylko ogólną spostrzegawczość, ale również poszerza zdolności intelektualne i pobudza kreatywność. Dzięki niemu zaczniesz lepiej filtrować informacje, szybciej się uczyć i czytać, a przede wszystkim zyskasz dodatkowy czas dla siebie. Nowe umiejętności poprawiają Twój komfort życia, pomogą Ci się zrelaksować i sprawią, że staniesz się bardziej chętny na nowe możliwości, jakie się przed Tobą otworzą.

Kliknij tu, by przekonać się, jak kurs szybkiego czytania odmieni Twoje życie.

Powiązane wpisy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny publicznie.