Blog

Wiedza i szybka pomoc w różnych sytuacjach:

5 zwykłych nawyków, które niszczą Twój mózg

Chyba każdy wie, że mózg to najważniejszy organ w naszym ciele. To taki bezwzględny dyktator, bez którego nie byłoby możliwe wykonanie żadnej czynności – nawet tak trywialnej, jak przełykanie śliny czy oddychanie. Prawidłowe funkcjonowanie mózgu w dużej mierze decyduje o dobrej kondycji całego ciała i w niemały sposób wpływa na nasze samopoczucie.

Szybkie czytanie czy wolne literowanie – od czego to zależy i co oznacza?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest, że jedni pochłaniają 500-stronicowe książki w 2 tygodnie, a inni męczą się z nimi 4 miesiące? Dlaczego niektórym wystarczy raz przeczytać notatki i zaliczyć egzamin na 3+, a inni muszą przeczytać go co najmniej 5x razy, aby otrzymać ten sam wynik? Gdzie tkwi tajemnica?

Szybkie czytanie, by Twoje dziecko było najlepsze w szkole

Edukacja szkolna to nie bułka z masłem i chyba każdy uczeń może przyznać słuszność tej tezie. Wciąż zwiększająca się ilość materiału do nauki sprawia, że niejednokrotnie zarówno dzieci, jak i ich rodzice mają ochotę rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady…

3 proste ćwiczenia, dzięki którym już po 7 dniach zaczniesz czytać 2x szybciej!

Każdy wie, że dla utrzymania dobrej kondycji ciała niezbędne są zdrowa dieta i ćwiczenia. Jednak wiele osób zapomina, że organizm nie kończy się na barkach, ale obejmuje również nasz najważniejszy organ – mózg.

Jak czytać szybciej Grę o Tron? Daj się wciągnąć w porywającą powieść!

Jak każdy fan George’a R.R. Martina z pewnością zamierzasz przeczytać jego najwybitniejsze dzieło – Grę o Tron. A może już podjąłeś wyzwanie, dlatego z Twojej półki dumnie zerka siedem opasłych tomów sagi Pieśni Lodu i Ognia.

Szybkie czytanie w praktyce – 4 rodzaje powieści, które staną się ciekawsze

Każdy mol książkowy, bez znaczenia w jakiej odmianie gatunkowej jest rozmiłowany, boryka się z pewnymi problemami, które wynikają z czytania książek. Jedni chcieliby robić to szybciej, by móc przeczytać jak najwięcej pozycji.

Jak umiejętność szybkiego czytania zmienia każdy dzień w sukces?

Praca – dom, dom – praca, praca – dom, dom – praca i tak dalej… Proza życia nie zna litości i prędzej czy później dopada większość ludzi na całym świecie.

Szybkie czytanie – fakty i mity

Wiele osób zastanawia się, jakie realne korzyści daje umiejętność szybkiego czytania. W związku z oczywistymi skojarzeniami wiele ludzi wątpi w mnogość zysków, wynikających z umiejętności szybkiego czytania.

Jak poprawić pamięć i zauważać więcej szczegółów za pierwszym spojrzeniem?

Czy uważasz się za osobę spostrzegawczą? Przekonaj się, czy tak jest naprawdę! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy mini test na bystrość Twojego umysłu i ostrość wzroku!

Jak osiągnąć sukces z szybkim czytaniem – 5 zawodów, w których otrzymasz awans

Jako dorosły musisz pracować. Chyba że Twoja druga połówka zarabia tyle, że Tobie pozostaje zajmowanie się domem. Niemniej warto mieć swoje pieniądze, które można zarabiać mniej lub bardziej skutecznie.

Jak skutecznie poprawić pamięć? 5 unikalnych korzyści szybkiego czytania

Mózg to wspaniały narząd, dzięki któremu możemy funkcjonować – jeść, oddychać, przełykać ślinę czy podrapać się po łydce. Jak każdy inny organ potrzebuje bodźców z zewnątrz, aby rozwijać się i utrzymać swoją sprawność.